Śląskie smaki

Restauracja Hotel Opera*** na Szlaku Kulinarnym Śląskie Smaki

CCI20190429Tradycja to nie tylko historia i lokalne zwyczaje. To także przekazywane z pokolenia na pokolenie przepisy i smaki przywodzące na myśl wspomnienia rodzinnego domu. Z myślą o ochronie kulinarnego dziedzictwa powstał Szlak Kulinarny Śląskie Smaki, tworzony przez restauracje serwujące najwyższej jakości dania regionalne. 15 kwietnia do tego zaszczytnego grona dołączyła Restauracja Hotel Opera – pierwszy reprezentant powiatu tarnogórskiego.

Inicjatorem powstania Szlaku jest Śląska Organizacja Turystyczna. Pierwsza mapa prawdziwie regionalnych restauracji powstała w 2012 roku. Obecnie znajduje się na niej 27 obiektów, słynących z dań kuchni śląskiej, jurajskiej, zagłębiowskiej, mieszczańskiej/myśliwskiej i beskidzkiej.

Każdy lokal może poszczycić się certyfikatem “Śląskich Smaków”, przyznawanym przez Komisję Certyfikacyjną Śląskiej Organizacji Turystycznej. Surowym kryteriom oceny podlegają nie tylko smak, sposób przyrządzenia i prezentacja dań, ale również wystrój lokalu i jakość świadczonych usług.

Śląsk na talerzu

Dania zaprezentowane komisji przez Restaurację Hotel Opera została wyróżnione z uwagi na najwyższej jakości produkty: sezonowe, nieprzetworzone, pochodzące od lokalnych dostawców. Potrawy zachwyciły smakiem, jaki często pozostał już tylko we wspomnieniach mieszkańców Tarnowskich Gór i okolic.

57026452_440409333380873_7128117914183401472_nnfd

 

 

 

 

 

 

 

 

W menu można znaleźć śląski żur w chlebie na przygotowywanym w naszej restauracji zakwasie. Ogromnym powodzeniem cieszy się rolada wołowa z kluskami i modrą kapustą oraz golonka podawana na panczkraucie. Goście chętnie próbują też tradycyjnie marynowanego uda z gęsi w sosie majerankowym oraz filetu z kaczki pieczonego z jabłkami. Za idealne ukoronowanie tradycyjnego śląskiego obiadu uznano szarlotkę na ciepło.
Przysmaki z własnej wędzarni

W menu naszej Restauracji powstała wkładka, w której znajdą Państwo listę dań regionalnych. Ale to nie wszystkie lokalne propozycje, jakie przygotowaliśmy dla naszych Gości. Również inne potrawy zostały oznaczone prestiżowym logo Szlaku.

żeberko wędzone z pieca dla dwóch osób

pstrąg wędzony z pieca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Wśród nich warto zwrócić uwagę na dania, które przyrządzamy we własnej wędzarni. Tak przygotowany pstrąg z masłem czosnkowym, żeberko z zasmażaną kapustą, pasztet i regionalne wędliny spełnią oczekiwania najbardziej wymagających klientów. Smakoszy śląskiej kuchni z pewnością zaintrygują również ręcznie lepione pierogi z krupniokiem oraz gęsie wątróbki z grzankami.

 

Śląska gościnność w mieście gwarków

Naszą restaurację doceniono nie tylko z uwagi na serwowane dania, ale też za prawdziwą śląską gościnność i profesjonalną obsługę. Eleganckie wnętrza i niepowtarzalna oprawa powodują, że wizyta w Restauracji Hotelu Opera jest niezapomnianą kulinarną przygodą.

Nie osiadamy na laurach. Prestiżowy certyfikat jest dla nas dodatkową motywacją do nieustannego podnoszenia jakości świadczonych usług, tak by godnie reprezentować Tarnowskie Góry – miasto, na terenie które znajdują się górnicze zabytki wpisane na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. I tym samym kultywować wyjątkową, kulinarną tradycję naszego regionu.